Yetişkinlere Yönelik Tiyatro Kursu

Programın Amacı:

Moda Sanat Tiyatrosundaki temel oyunculuk eğitimi, kişinin hangi meslek grubundan olursa olsun, kendisine güvenini arttırmayı hedefler. Almış olduğunuz eğitim, hayatın her yerinde kendinizi daha iyi ifade edebilmenizi, daha başarılı iletişim kurmanızı sağlar. Rutin hayat maratonundan kurtulmak isteyen herkese açık olan programımız, günlük rollerinizin dışına çıkmak, farklı yönlerinizin gelişmesine izin vermenize yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

 

Programın  Süresi:

Programımızın toplam süresi 9 ay olup; 3’er aylık dönemler halinde yürütülmektedir.

 

Programın İçeriği:

İlk 3 aylık dönem;

Ses-nefes ve vücut egzersizleriyle başlar; diksiyon, artikülasyon, fonetik ve sahne çalışmalarıyla devam eder.

İkinci 3 aylık dönem ;

Diksiyon, doğaçlama, duygu ve rol analiziyle başlar, sahne egzersizleri ile daha ileri tiyatro eğitimini kapsar. 6.ayın  sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrencilerimiz, oyun grubuna geçmeye hak kazanırlar.

Oyun Çalışması

Son 3 aylık çalışmada bir yandan diksiyon ve sahne eğitimi devam eder..Aynı zamanda oyun provaları yapılır. Haziran ayında öğrencilerimiz tüm kurs programında almış oldukları eğitimi etüt etmek amacıyla, Moda Sanat Tiyatrosu tarafından çıkarılacak oyunda rol alırlar. Kurs programının sonunda başarılı olan öğrencilerimize başarı belgesi verilir.

 

Kontenjan:

20 Kişi

 

 

Be Sociable, Share!