2005 yılında Türkan AKTOPRAK öncülüğünde tiyatro atölyesi olarak başlayan tiyatromuz, 2006 yılında   Moda Sanat Tiyatrosu olarak resmileşerek, perdelerini “Azizname” isimli oyunla açmıştır. Daha sonrasında “Ferhat ile Şirin”, “Adem Gözünü Açtı” ve “Yeşilçamdan Sahneye İçimdeki Sızı” isimli oyunlarla devam etmiştir.

2008-2009 tiyatro döneminde “Azizname” adlı oyunla “İsmet Küntay Özendirme Ödülü”nü alan Moda Sanat Tiyatrosu, 23 Mart 2009 tarihinde yapılan açılışla, sahnesine Türk tiyatrosunun unutulmaz oyuncularından Macide Tanır’ın adını vermiş ve Moda Sanat Tiyatrosu Macide Tanır Sahnesi olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Yine 2008-2009 tiyatro döneminde “Yarını Akıl Yapar” adlı çocuk oyunuyla perdelerini küçük izleyicileri için açan Moda Sanat Tiyatrosu, 2010 yılınınTemmuz ayında, Kadıköy Belediyesi 9. Çocuk Oyunları Festivali kapsamında bini aşkın çocuk izleyicisi ile buluştu.

Temmuz 2011 tarihinde “Azizname” oyunu ile Kadıköy Belediyesi 9. Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan Moda Sanat Tiyatrosu kurulduğu günden bu yana, sergilediği oyunlar kadar tiyatro eğitimine de önem vermiş; 2006 yılından itibaren 5 konservatuar grubu ve 8 tiyatro atölyesi ile yaklaşık 250 öğrenciye kucak açmış ve kursiyerleri ile 4 farklı oyunu sahneye koymuştur.

Moda Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Türkan Aktoprak yönetiminde artan sorumluluğu, genişleyen eğitimci ve oyuncu kadrosu ile Türk Tiyatrosuna hizmet etmeye devam etmektedir.